ORIENTARIUM W ŁODZI – 1 dzień

TERMIN: Do ustalenia 2022 r.

CENA: 150 zł / 21 uczniów + 2 opiekunów gratis.

TRASA: Radom – Łódź – Radom

Uwaga! Przy mniejszej ilości uczestników cena ulegnie zmianie.

CENA OBEJMUJE:
Przejazd autokarem, opłaty za parkingi i opłaty drogowe, opłata za bilet wstępu do ZOO i Orientarium w Łodzi, opieka pilota, obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Pomocniczy, podatek VAT.

W PROGRAMIE ZWIEDZANIE:

ŁÓDŹ – ZOO i Orientarium

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI SZKOLNEJ.

Godz.07.30 – zbiórka grupy przed budynkiem szkoły.
Godz. 07.45 – wyjazd w kierunku Łodzi.
Godz. 11.00– Planowany przyjazd do Łodzi. Zwiedzanie ZOO
i Orientarium.
Godz. 15.00 – Wyjazd do Radomia.
Godz. 18.30 – Planowany przyjazd do Radomia, parking pod budynkiem szkoły.

Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które można podziwiać w obiekcie.

Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części. W pierwszej z nich – słoniarni – zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru. Codziennie o 11:00 można oglądać karmienie i kąpiel w basenie – zarówno z tarasu w słoniarni, jak i przez szybę tunelu podwodnego. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów – nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.

Druga strefa, zwana Celebes, podzielona jest na dwa wybiegi. Jeden z nich zajmują wyderki orientalne, Marlenka i Vincent, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Na drugim zamieszkała rodzina makaków – Punjub, Calineczka, Naomi oraz Jaya.

W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się około 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki – orlenie plamiste i Himantury. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.

Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. To królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, gibony, langury jawajskie, binturongi, kanczyle jawajskie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.
Orientarium już otwarte. Nie obyło się bez ogromnych kolejek – WP Turystyka
Fot. Strefa pierwsza Orientarium – Słoniarnia

UWAGA: Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Na życzenie klienta program wycieczki może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.