CAORLE – Włochy Północne

OFERTA WYCIECZKI TURYSTYCZNEJ 6 dni

Zapraszamy Państwa do CAORLE – jednego z najpiękniejszych zakątków Włoch nad ciepłym, skąpanym w promieniach słońca Adriatykiem.

TERMIN : 24.06.-29.06.2022 r. / 6 dni /

TRASA : Radom – Caorle / Włochy/-Radom

CENA : 1.540 zł / osoba/ 40 uczestników płacących/ 10 dni

CENA: 1.450 zł/osoba / 35 uczestników płacących / 6 dni

UWAGA! W przypadku mniejszej ilości uczestników cena ulegnie zmianie.

CENA OBEJMUJE :

Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe
4 noclegi – zakwaterowanie w Caorle, około 70 km od Wenecji, hotel ***
Wyżywienie : 4 śniadania kontynentalne, 4 obiady
Opłatę rezerwacyjną apartamentów
Opłatę klimatyczną
Opiekę pilota
Obowiązkową wpłatę na Fundusz Gwarancyjny
Ubezpieczenie NNW i KL „ERGO”
Serwis plażowy/ 1 parasol, 1 łóżko, 1 leżak na 1 apartament/
Opłata za wycieczkę do Wenecji
Opłata za przewodnika po Wenecji
Oplata za wycieczkę do Padwy i Werony
Opłata za przewodnika po Padwie i Weronie
Podatek VAT.

CENA NIE OBEJMUJE :
Wycieczek fakultatywnych (poza Wenecją, Padwą i Weroną, które są w cenie wyjazdu)/ pozostałe wycieczki płatne dodatkowo.
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Uwaga !
Wycieczki fakultatywne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz rejs statkiem płatne dodatkowo przez uczestników.

UWAGA: Istnieje możliwość zorganizowania wybranych wycieczek fakultatywnych dla grupy w trakcie pobytu w Caorle. Przykłady wycieczek poniżej. Wycieczki płatne dodatkowo przez uczestników.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE- 2022 r.

I . PADWA i WERONA

PADWA – zwiedzanie: ruin rzymskiego amfiteatru, romańsko-gotycka bazylika Św. Antoniego z bogatym wyposażeniem wnętrza (m. in. renesansowy grób św. Antoniego), przed bazyliką słynny posąg Gattamelaty dłuta Donatella (1447), kaplica dogli Scrovegni (XIV w.) z freskami Giotta, uniwersytet.

WERONA – zwiedzanie : pozostałości rzymskiego amfiteatru (I w.), kościoły: Santo Zeno Maggiore, katedra, dom i pomnik Julii obok gotyckie nagrobki Scaligerów (XIV w.). Mury miejskie, fortyfikacje i bramy miejskie (XVI w.).

Uwaga! Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie.

III . PADWA + GARDA. Lago di Garda – jezioro w północnych Włoszech, największe i najczystsze jezioro tego kraju. Położone w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem, otoczone szczytami Prealpi Gardesane, w pobliżu grup górskich Alpi dell’Adamello e della Presanella, Dolomiti di Brenta, Dolomiti di Fiemme i Prealpi Vicentine.

Uwaga! Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie.

III. TRIEST

założony w II w. p. n. e. jako rzymska kolonia Tergete. Ufortyfikowany ok. I w. p. n. e. za czasów Oktawiana Augusta. Od VI w. siedziba biskupstwa. Do 539 pod panowaniem Ostrogotów, następnie włączony do Bizancjum. Zwiedzanie: pozostałości rzymskich murów obronnych, bramy, teatru, świątyni i bazyliki, Katedry, kościoły San Silvestro (XI w.), San Michele (XIV w.), Zamek, Palazzo Marenzi (XVI w.)

Uwaga! Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie.

IV. MEDIOLAN

Zwiedzanie Mediolanu obejmuje zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Pałac Sforzów (dziedziniec), Opera La Scala w Mediolanie (z zewnątrz), spacer przez via Dante – Jest to jedna z najsłynniejszych ulic Mediolanu; ważny, elegancki i uroczy deptak w centrum miasta. Znajduje się pomiędzy Zamkiem rodu Sforzów i Piazza Cordusio. Nazwa ulicy pochodzi od sławnego Dantego Alighieri. Wśród turystów z całego świata znana jest ze wspaniałych budynków z XVIII i XIX wieku. Mieszczą się tutaj teatry, sklepy, restauracje, kawiarnie i pałace.

Piazza del Duomo i Katedra w Mediolanie (Duomo di Milano) – gotycka marmurowa katedra, jedna z najbardziej, znanych budowli we Włoszech i w Europie. Należy do największych kościołów na świecie. Również witraże w chórze katedry należą do największych na świecie. Galeria Viktora Emanuela II – Centrum handlowe w stylu neorenesansowym znajdujące się w oszklonym XIX-wiecznym pasażu z butikami luksusowych marek i ekskluzywnymi restauracjami.

Uwaga! Cena zawiera bilet wstępu do katedry Duomo Di Milano, opłatę za miejscowego przewodnika oraz zestawy słuchawkowe.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE ORGANIZOWANE SĄ PRZY 40 UCZESTNIKACH PŁACĄCYCH. Ceny wycieczek dostępne na zapytanie klienta.