Włochy – Bibione 10 dni

TERMIN: 02.09.2022 r. – 11.09.2022 r.

CENA: 1.285,- zł / osoba/ 40 uczestników płacących/

UWAGA! W przypadku mniejszej ilości uczestników cena ulegnie zmianie.

CENA OBEJMUJE:

Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe
7 noclegów – zakwaterowanie w apartamentach w centralnej części Bibione
Opłatę rezerwacyjną za apartament
Opłatę klimatyczną
opiekę pilota
obowiązkową wpłatę na Fundusz Gwarancyjny
ubezpieczenie NNW i KL „ERGO”
serwis plażowy / 1parasol, 1 łóżko, 1 leżak na 1 apartament/
podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE:

Wyżywienia
wycieczek fakultatywnych / płatne dodatkowo
.

Prawdziwy raj dla miłośników słońca, morza, aktywnego wypoczynku, relaksu, zabawy oraz dla wszystkich tych, którzy podczas wakacji stawiają na różnorodność.

Długa na 8 km i szeroka na ponad 300 metrów plaża w Bibione oferuje wszystkim optymalną przestrzeń, niezależnie od sposobu spędzania wolnego czasu. Można pływać w przejrzystym morzu, zagłębić się w lekturze dobrej książki, wybrać się na spacer wzdłuż linii brzegowej, uprawiać przeróżne, codziennie inne sporty plażowe, asystować swoim pociechom, podczas gdy uczestniczą w zabawnych animacjach lub też zawierać nowe znajomości, biorąc udział w zajęciach tańca latynoamerykańskiego lub fitnessu. Na plaży w Bibione wszystkie animacje są bezpłatne.

Powiewające błękitne i zielone flagi. PLAŻE BIBIONE Z CERTYFIKATEM BŁĘKITNEJ BANDERY jako jedne z najczystszych i najbardziej bezpiecznych plaż na świecie.

Szanowni Turyści Bibione i plaża zostały wyróżnione w minionym roku 25 Błękitną Flagą i 1 Zieloną Flagą. Kurort po raz kolejny otrzymał najwyższe noty, a to dzięki czystemu morzu i bezpiecznej, wyposażonej w funkcjonalne i nowoczesne udogodnienia plaży. W 2014 roku przyznano mu Certyfikację Środowiskową EMAS, będącą potwierdzeniem wdrożenia konkretnych działań na rzecz zrównoważonej turystyki ekologicznej.

BIBIONE – znajduje się w połowie drogi między Wenecją a Triestem. Położenie geograficzne i łatwy dojazd z północy sprawiają, że turyści chętnie spędzają tu wakacje. Plaże ogrzewane południowym słońcem łagodnie schodzące do morza, są tu znakomicie utrzymane.

Jest to miejsce idealne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i miłośników aktywnego wypoczynku. Znajdują się tu korty tenisowe, baseny, gokarty, mini golf oraz wypożyczalnie rowerów. Świetna baza wypadowa do Wenecji, Padwy, Werony, Triestu oraz miasteczka wodnego „Aquasplash”.

ZAKWATEROWANIE: apartamenty 4-osobowe (2 x 2) położone w centralnej części Bibione, w budynku otoczonym zielenią, w odległości 200 m – 400 m od plaży. Wyposażenie: 2 sypialnie dwuosobowe, salonik, łazienka, kuchnia z kompletnym wyposażeniem, balkon. Należy zabrać ze sobą bieliznę pościelową, środki czystości, ręczniki oraz środki higieniczne.

Kończąc pobyt należy posprzątać apartament. Wyżywienie we własnym zakresie.

Uwaga ! Wycieczki fakultatywne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz rejs statkiem płatne dodatkowo przez uczestników.

UWAGA: Istnieje możliwość zorganizowania wybranych wycieczek fakultatywnych dla grupy w trakcie pobytu w Bibione. Przykłady wycieczek poniżej. Wycieczki płatne dodatkowo przez uczestników.

UWAGA: Organizacja Święta Wina Septemberfest w 2022 r. zależna od aktualnych statystyk zachorowań na Covid-19 oraz sytuacji epidemicznej panującej we Włoszech we wrześniu 2022 roku. Władze miasta w porozumieniu z organizatorami imprezy mogą odwołać Święto Wina na terenie Bibione na 4 tygodnie przed samym wydarzeniem bez podania przyczyny, bądź z powodu zwiększonej liczby zachorowań na Covid-19 lub pojawienia się innych wariantów Covid-19 w różnych rejonach Włoch. Uczestnicy wyjazdu muszą być przygotowani na wykonanie testu minimum 48 godzin przed wyjazdem do Włoch oraz do 48 godzin po powrocie do Polski.

PROPOZYCJE WYCIECZEK FAKULTATYWNYCH W 2022 r.

I PADWA i WERONA

PADWA – zwiedzanie: ruin rzymskiego amfiteatru, romańsko-gotycka bazylika Św. Antoniego z bogatym wyposażeniem wnętrza (m.in. renesansowy grób św. Antoniego), przed bazyliką słynny posąg Gattamelaty dłuta Donatella (1447), kaplica dogli Scrovegni (XIV w.) z freskami Giotta, uniwersytet.

WERONA – zwiedzanie: pozostałości rzymskiego amfiteatru (I w.), kościoły: Santo Zeno Maggiore, katedra, dom i pomnik Julii obok gotyckie nagrobki Scaligerów (XIV w.). Mury miejskie, fortyfikacje i bramy miejskie (XVI w.).

Uwaga! Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie.

III. PADWA + JEZIORO GARDA.

Lago di Garda – jezioro w północnych Włoszech, największe i najczystsze jezioro tego kraju. Położone w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem, otoczone szczytami Prealpi Gardesane, w pobliżu grup górskich Alpi dell’Adamello e della Presanella, Dolomiti di Brenta, Dolomiti di Fiemme i Prealpi Vicentine.

Uwaga! Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie.

III. TRIEST

Założony w II w. p.n.e. jako rzymska kolonia Tergete. Ufortyfikowany ok. I w. p.n.e. za czasów Oktawiana Augusta. Od VI w. siedziba biskupstwa. Do 539 pod panowaniem Ostrogotów, następnie włączony do Bizancjum. Zwiedzanie: pozostałości rzymskich murów obronnych, bramy, teatru, świątyni i bazyliki, Katedry, kościoły San Silvestro (XI w.), San Michele (XIV w.), Zamek, Palazzo Marenzi (XVI w.)

Uwaga! Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne we własnym zakresie.

IV. MEDIOLAN – ŚWIATOWA STOLICA MODY. Wycieczka 60 EUR / osoba.

Zwiedzanie Mediolanu obejmuje zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Pałac Sforzów (dziedziniec), Opera La Scala w Mediolanie (z zewnątrz), spacer przez via Dante – Jest to jedna z najsłynniejszych ulic Mediolanu; ważny, elegancki i uroczy deptak w centrum miasta. Znajduje się pomiędzy Zamkiem rodu Sforzów i Piazza Cordusio. Nazwa ulicy pochodzi od sławnego Dantego Alighieri. Wśród turystów z całego świata znana jest ze wspaniałych budynków z XVIII i XIX wieku. Mieszczą się tutaj teatry, sklepy, restauracje, kawiarnie i pałace.
Piazza del Duomo i Katedra w Mediolanie (Duomo di Milano) – gotycka marmurowa katedra, jedna z najbardziej, znanych budowli we Włoszech i w Europie. Należy do największych kościołów na świecie. Również witraże w chórze katedry należą do największych na świecie. Galeria Victora Emanuela II – Centrum handlowe w stylu neorenesansowym znajdujące się w oszklonym XIX-wiecznym pasażu z butikami luksusowych marek i ekskluzywnymi restauracjami.

Uwaga! Cena dostępna na zapytanie klienta – zawiera opłatę za miejscowego przewodnika oraz obowiązkowe zestawy słuchawkowe.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE ORGANIZOWANE SĄ PRZY 40 UCZESTNIKACH PŁACĄCYCH. Ceny wycieczek dostępne na zapytanie klienta.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *